Вибір килимового покриття

Безумовно, килимові покриття додають теплоти, тиші, комфорту і затишку в наші будинки. Перед вибором і покупкою килима дуже важливо отримати початкові знання про те, як це правильно зробити, оскільки два однакових на перший погляд килима можуть бути абсолютно різної якості і сильно відрізнятися в ціні.

Ми пропонуємо Вам декілька простих порад, які допоможуть Вам зробити правильний вибір

На сьогоднішній день покупцеві доводиться вибирати з великої різноманітності форм, забарвлень і використовуваних матеріалів. Купівля килимового покриття являє собою значні фінансові інвестиції, саме тому при виборі килима необхідно дотримати баланс між Вашої дизайнерської задумкою (забарвленням і формою килима) і практичної придатністю (типом матеріалу, його зносостійкість, здатність легко очиститися, стійкістю до сонячного світла і т.д. ).

Для правильної оцінки вимог і Ваших потреб, відповідайте собі на 4 основних питання:
1. В якій кімнаті або кімнатах буде використано килимове покриття?
2. Ці приміщення з низькою, середньою або високою мірою прохідності?
3. Скільки квадратних метрів Вам знадобиться?
4. Який Ваш бюджет?

Типи використовуваних волокон

Килимові вироби виготовляються з натуральних і синтетичних волокон. Відрізнити натуральний килим від синтетичного можна шляхом спалювання декількох ниток — натуральні вовняні волокна тліють, а синтетичні — плавляться.

Нижче, в таблиці наведені найбільш часто використовувані типи волокон, а також їх короткі характеристики.

Тип волокна

Властивості

Тест на спалювання

Шерсть М’яка, висока стійкість до зминання, середня стійкість до плям, слабка стійкість до стирання і до дії сонячних променів, «боїться» молі, висока вартість Волокна тліють, поза вогню процес горіння найчастіше припиняється, присутній запах паленого волосся, після спалювання з’являється чорна зола крупинками (легко кришиться)
Нейлон Відмінна стійкість до стирання, хороша стійкість до забруднень і виробам із, легко чиститься, може бути з антистатичним дією Горить повільно, плавиться, поза вогню процес горіння найчастіше припиняється, присутній їдкий запах, після спалювання залишається щільний темний кулька
Поліестер Порівняно недорогий, зносостійкість залежить від щільності, стійкий до впливу сонячних променів, стійкий до водо-розчинною забруднень, схильний скачуванню Легко запалюється, плавиться, поза вогню процес горіння може тривати, присутній їдкий запах начебто палаючого пластику, після спалювання залишається щільний темний кулька
Олефін Дешевий, легкий, висока стійкість до стирання, легко чиститься, хороша стійкість виробам із, дуже чутливий до нагрівання Горить швидко, поза вогню процес горіння продовжується, присутній їдкий запах, після спалювання залишається щільну кульку чорного або коричневого кольору

 

Великою популярністю користуються килими з натуральних волокон — сизалю, джуту, койра, морських водоростей — багато в чому завдяки своєму неповторному привабливому зовнішньому вигляду. Однак у більшості випадків такі килими дуже важко очищаються і володіють меншою довговічністю.

Структура килимових покриттів

На сьогоднішній день найбільш популярними і широко представленими на ринку килимових виробів є килимові покриття, вироблені тафтингові методом. Простіше кажучи, це метод, при якому нитка за допомогою голки вколюють в основу, створюючи петельку, і закріплюють її за допомогою клейового розчину. Такі килими можуть бути однорівневими з петельками однієї висоти, або багаторівневими з петлями різної висоти. Це дозволяє створити враження об’ємного малюнка.

Основні характеристики для тафтінгових килимових покриттів:
- Щільність ворсу,
- Вага ворсу на одиницю площі,
- Висота ворсу.

Існує три основних типи структури тафтінгових килимів: петельчатий, розрізної і комбінований.

Тип ворса

Примеры

Характеристики

Разрезной Саксони, велюр Однородная структура ворса, ворсинки не слипаются с друг другом, широкий выбор по плотности
Закрытый (петельчатый) Бербер, скролл Прочные, износостойкие, высокая стойкость к сминанию
Комбинированный Кат-луп Рельефная поверхность, широкий выбор цветовых эффектов, привлекательный внешний вид, хорошо маскирует загрязнения

 

Експлуатаційні показники

Покупцям килимових виробів дуже важливо знати, як довго буде експлуатуватися килим, і як він буде виглядати через деякий час. При покупці необхідно шукати баланс між характеристиками волокна, структурою килима та експлуатаційними показниками, які Ви пред’являєте до вибраного виробу. Чи є у Вас маленькі діти або тварини, скільки часу Ви готові витрачати на підтримку килима в ідеальному стані, яка прохідність буде у приміщенні і т.д.

Консультуватися найкраще з відомими постачальниками килимових виробів, які готові надати сертифікати якості та відповідні гарантії. Консультуйтеся в декількох місцях, збирайте інформацію. Обов’язково читайте інформацію на бирках килимових виробів.
1. Довговічність
А) Збереження зовнішнього вигляду.

Основні фактори, що впливають на тривалість збереження зовнішнього вигляду килимового виробу це — стійкість до зминання, старінню і забрудненню, зносостійкість.

Стійкість до зминання залежить від типу волокна, висоти ворсу і щільності.

Старінню і забрудненню залежить від властивостей волокна, а також від методики догляду за килимом.

Хоча виробництво килимових ниток йде по шляху підвищення зносостійкості, погіршення якості ниток в процесі експлуатації може прискоритися через абразивних матеріалів, що скупчуються на килимі (пісок, грудочки бруду і т.д.).

Немає ідеальних килимових покриттів, що відповідають усім параметрам довговічності. Нам завжди доводиться шукати компроміс. Наприклад, олефін володіє низькою зносостійкістю в порівнянні з іншими матеріалами, але зате він має відмінні показники по старінню і забрудненню і кольоростійкості. Вовна — це натуральне волокно, яке чудово виглядає, але дуже слабо опирається з’являються плями. Тому матеріал підбирайте по найбільш важливому для Вас критерію.

Б) Цветостойкость.

Цветостойкость — це здатність килимового покриття протистояти змінам своєї кольорової гами через дії сонячних променів, стирання матеріалу або хімічного впливу.

Ультрафіолет може завдати серйозної шкоди килиму, прискорюючи процес вицвітання і передчасного зносу ниток. Якщо ваш килим буде піддаватися інтенсивному впливу сонячних променів, краще вибирати килими з волокнами, стійкими до ультрафіолету.

Проте в даний час більшість килимових виробів відповідають і навіть перевершують вимоги по кольоростійкості.

В) Усадка.

При неправильному догляді за килимовим виробом Ви піддаєте його ризику усадки. Завжди дотримуйтесь рекомендацій виробника, а також уникайте переувлаженія килимів.

2. Догляд за килимовими виробами
По можливості, захистіть килим від тривалої дії сонячних променів, використовуючи жалюзі або штори.

Ретельно і доволі часто пилососьте килими, особливо в погану погоду, для уникнення скупчування абразивного матеріалу у ворсі.

По можливості швидко видаляйте виникають плями.

Користуйтеся послугами професійної хімчистки килимових виробів не рідше одного разу на рік.

3. Додаткова грязезащиту
Існує досить багато різних способів додаткової грязьовий захисту килимових виробів. Це і спеціальні техніки виготовлення волокон, і обробка пряжі додатковими хімрастворамі, а також обробка килимів після хімчистки спеціальними засобами, що перешкоджають швидкому виробам і забрудненню.

Таким чином, вибір килимового покриття повинен грунтуватися на Ваших дизайнерських перевагах, відповідати Вашим вимогам по теплоті, звукоізоляції, якості використовуваних матеріалів, а також передбачуваного бюджету. Якісний килим буде радувати Вас протягом багатьох років.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Вибір килимового покриття, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>