Практичні рекомендації по виведенню плям з килимових виробів

Ми завжди намагаємося дбайливо і акуратно ставитися до килимовим виробам. Але, як би ми не були обережні, у будь-який момент може трапитися непередбачувана ситуація. Особливо такі ситуації знайомі людям, у яких є діти або домашні вихованці. Отже, Ви щось пролили або чимось забруднили килим. Що робити? Головне, без паніки. Потрібно діяти по можливості швидко і акуратно.

Дорогі килими ручної роботи краще відразу довірити фахівцям і не експерементувати з виведенням забруднень. Максимум, що Ви можете зробити в очікуванні фахівців — це підсушити волога пляма за допомогою його промаківаній чистим білим рушником.

Пропоновані поради не гарантують повного зникнення плям. Більш того, на світлих килимах можуть залишитися добре помітні ореоли, видалити які можна тільки за допомогою повної хімчистки килимового виробу.

Для видалення плям використовуйте чисту білу тканину (наприклад, х / б рушники) або паперові кухонні рушники без малюнків.

Ні в якому разі не розтирайте пляма і тим більше не втирайте його в килим. Це призведе до пошкодження структури волокон і більш глибокому проникненню забруднень. Як результат, такі забруднення буде набагато важче вивести.

Представлені нижче поради носять узагальнений характер по видаленню нескладних плям. У відділах побутової хімії часто можна побачити спеціальні засоби для різних видів плям і забруднень. Будьте уважні та обережні з ними. Користуючись небудь додатковими домашніми хімзасоби, завжди перевіряйте в непомітному місці реакцію волокон на дану хімію. І майте на увазі, що це не професійні, а побутові засоби.

Загальні рекомендації для всіх типів плям
1. Нанесіть на забруднення невелику кількість теплої води (Увага! Для плям крові використовується тільки холодна вода), і починайте з невеликим натиском акуратно промакивать (не тріть) чистою тканиною, часто її міняючи.
2. Повторюйте цю процедуру до тих пір, поки чиста тканина не перестане забарвлюватися.
3. Якщо після цього пляма не пішло, приготуйте розчин, змішавши ¼ ч.л. засоби для миття посуду і 1 чашку теплої води. Не додавайте занадто багато миючого стредства, тому його буде складно вимити.
4. Нанесіть отриманий розчин на пляму, залиште на 5 хвилин, а потім «прополосніте» забруднене місце теплою водою до повного вимивання розчину з килима.
5. Для кращого висихання покладіть на забруднене місце білі паперові рушники і зверху придавите чистим скляним або керамічним виробом. Залиште так на кілька годин.

Видалення плям кави
- Підсушіть пляма, промаківая його за допомогою білого чистого рушники;
- Спробуйте використовувати суміш оцту, води і делікатного миючого засобу, не містить відбілювач. Розпорошіть на пляму даний розчин, прополосніте і повторіть дану операцію кілька разів;
- Є певні типи килимів, наприклад, з поліпропілену, які можна сміливо очищати за допомогою розчину води та відбілювача. Для цього змішайте 0,25 чашки відбілювача і 1,25 чашки води і розпорошите на пляму на кілька хвилин, змийте і повторіть операцію кілька разів до повного зникнення плями.

Видалення плям крові
- У випадку з такими плямами необхідно діяти дуже швидко. Видалення плям крові зажадає від Вас терпіння і старанності. Однак після декількох процедур Ви зможете позбутися від плям;
- Завжди використовуйте тільки холодну воду, яка буде перешкоджати глибокому проникненню забруднення в структуру килима, а в теплій воді кров згорнеться;
- Змішайте 2 ч.л. миючого засобу для посуду і пару чашок холодної води. Рясно розпорошите отриманий розчин на пляму. Потім промокніть білим рушником забруднення, при цьому кров проступить на рушник. Промийте забруднене місце холодною водою і при необхідності повторіть процедуру.

Видалення чорнильних плям
- Змочіть чисту тканину ізопропіловий спирт (чим вищий відсоток, тим ефективніше він працюватиме);
- Промокніть кілька разів забруднене місце. Не тріть ні в якому разі — це може призвести до «розпливання» чорнила;
- Можливо, Вам доведеться повторити цю процедуру кілька разів;
- Замість спирту можна використовувати інші хімзасоби, що містять спирт, але перед цим протестуйте їх в непомітному місці. Після пляма необхідно промити водою.

Майте на увазі, що самостійно намагатися вивести плями можна тільки в екстреному випадку або будучи впевненим в типі килимового покриття.

Для забезпечення найкращого результату користуйтеся послугами професійної клінінгової компанії, співробітники якої мають достатній досвід в боротьбі із забрудненнями, а також забезпечені професійної хімією, спеціально розробленою для боротьби з різними видами плям і забруднень.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Практичні рекомендації по виведенню плям з килимових виробів, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>