Нанесення захисних покриттів на поверхні з натурального каменю

Нанесення захисних покитій на поверхнями з натурального каменю. Кристалізація мармуру — бути чи не бути?

Існує дуже багато способів по догляду за натуральним каменем і одного загального думки, який із способів кращий з нанесення захисних покриттів — немає. Сьогодні одним з найбільш популярних способів по догляду за каменем з порід карбонатного складу є кристалізація. Перший кристалізатор був розроблений в 60-ті роки минулого століття і з тих пір з успіхом використовується для видалення дрібних дефектів і подряпин, які виникають на полірованій поверхні каменя.

Кристалізація — це один з методів нанесення захисних покриттів і обробки натурального каменю (мармуру, вапняку, травертину) з метою додання йому блиску і підвищення водо-і брудозахисних властивостей. При цьому на оброблювану поверхню наноситься порошкоподібне або рідке слабокислотні хімзасоби (кристалізатор), яке втирається за допомогою дискової машини. Основними компонентами нанесення захисного покриття на кам’яну поверхню — є кислота (наприклад, щавлева), кремнефтористий магній і, іноді, віск або акрилові полімери. У процесі кристалізації у верхньому шарі каменю протікають термохімічні процеси, в результаті яких іони кальцію, отримані в результаті дії кислоти, вступають в реакцію з кремнефтористого складової та формують новий поверхневий шар — кремнефтористий кальцій. При цьому утворився верхній шар має більш інтенсивний блиск, підвищену стійкість до забруднення і водопоглинанню в порівнянні з натуральної, не обробленої, поверхнею. Лабораторні дослідження підтвердили, що формується на поверхні каменю шар підвищує його стійкість до стирання, що є особливо важливим в приміщеннях з високою прохідністю.

На сьогоднішній день існує досить велика кількість різноманітних типів кристалізаторів, рідких чи порошкоподібних, які можуть відрізнятися своїм хімічним складом. Тому для досягнення найкращих результатів дуже важливо точно визначити тип каменю і підібрати відповідну формулу кристалізатора. Це забезпечить найбільш ефективне нанесення захисних покриттів на кам’яні поверхні, а отже більш довгу експлуатацію поверхні.

Широке поширення і успішне використання протягом десятків років процес кристалізації отримав не тільки завдяки поліпшенню властивостей поверхні, але також за рахунок простоти і відносної швидкості нанесення захисного покриття на поверхню з каменю в порівнянні з іншими методами по догляду за каменем. Однак простота використання кристалізатора не є достатньою підставою для його повсюдного використання. Спробуємо розібратися з основними недоліками процесу нанесення захисних покриттів на поверхню з каменю.

По-перше, важливо розуміти, що утворюється поверхневий шар має інший хімічний склад і не є покриттям, а стає частиною структури каменю. Тому багато супротивники процесу кристалізації акцентують увагу на тому, що новий ненатуральний шар «запечатує» камінь, блокуючи тим самим його здатність «дихати». Це негативно позначається на довговічності каменя і може призвести до його передчасного руйнування.

По-друге, потрібно мати на увазі, що кристалізація — це метод по догляду за каменем (нанесення захисних покриттів), а не процес відновлення поверхні. Тому для видалення глибоких подряпин необхідно використовувати тільки традиційні методи відновлення поверхні (шліфування за допомогою алмазних абразивів і подальша поліровка).

Кристалізатор не можна просто зняти з поверхні як віск або мастику за допомогою хімзасобів. У разі потреби видалення кристалізатора з поверхні краще всього звернутися в спеціалізовану компанію, що займається доглядом та відновленням мармуру.

Оскільки процес нанесення захисного покриття на кам’яну поверхню — це хімічний процес, то при заміні кристалізатора (наприклад, не знайшли таку ж марку або такий кристалізатор більше не випускається і т.д.) при повторній процедурі можуть виникнути проблеми із сумісністю компонентів. У цьому випадку Вам доведеться спочатку видалити старий шар, а потім наносити нове захисне покриття.

У будь-якому випадку вибір завжди залишається за Вами. Нанесення захисного покриття на мармур допоможе «оживити» зовнішній вигляд старого непривабливого покриття, яке Ви зібралися вже міняти. Кристалізація є незамінним помічником для підлогових покриттів в приміщеннях з високою прохідністю і при неможливості закривати приміщення на тривалий період для здійснення традиційної шліфування й полірування (наприклад, банки, готелі, казино і т.д.).

 Замовляючи послуги з кристалізації або шліфовці мармуру, слід звертатися тільки до надійним компаніям, відмінно зарекомендували себе на ринку послуг з догляду за мармуром і іншим натуральним каменем.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Нанесення захисних покриттів на поверхні з натурального каменю, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>