Методи очищення фасадів

Чому фасад будівлі необхідно очищати? Перше, що спадає на думку в якості відповіді — це питання естетики. Чисте будівля виглядає набагато краще і привабливіше, ніж брудне. До того ж зовнішній вигляд будівлі є однією зі складових для формування позитивного іміджу компанії, що працює в даному будинку. Акуратний і чистий фасад приверне увагу перехожих і, як результат, можливих майбутніх клієнтів вашої компанії. Також фасади будівель необхідно ретельно очищати від забруднень перед проведенням ремонтних робіт, оглядом і оцінкою зовнішнього боку будівель на предмет появи тріщин, подряпин, відколів і т.д. Опади, автомобільні викиди та інші забруднення негативно впливають на фасади з натурального каменю, викликаючи їх передчасне старіння і ерозію.
Існує велика кількість методів і способів очищення фасадної частини будівлі, тому ми розглянемо лише деякі з них, найбільш часто використовувані.

Очищення водою з попередніми «замочуванням»
Метод використовується для очищення від нескладних забруднень будівель. Особливо ефективний цей метод для фасадів, виконаних з вапняку або глазурованого цегли.
Для початку поверхня ретельно поливається водою, щоб розмочити і пом’якшити грязь, що накопичилася. Потім фасад повторно промивається напором води під невисоким тиском (25-30 бар), часто з попередньою обробкою поверхні неметалевими щітками або з додаванням у воду нейтральних миючих засобів.

Для кожної будівлі фахівці перед початком робіт повинні визначити:
а) тривалість попереднього «замочування»;
б) необхідну витрату води;
в) оптимальна відстань між соплами;
г) тиск води при повторній обробці;
д) необхідність використання додаткових методів очистки.

Незважаючи на дешевизну і відносну простоту даного способу очищення, він має ряд обмежень:
- Тривала обробка водою поверхонь з натурального каменю може викликати окислювальні процеси і призвести до потрапляння шкідливих солей глибоко всередину;
- Насиченому водою цеглі (натуральному каменю) може знадобитися тривалий час для повного висихання (від пари днів до декількох тижнів);
- Очищення фасадів повинна проводитися тільки в теплу пору року;
- Тривалий полив водою може призвести до передчасної ерозії каменю;
- Необхідно контролювати стік води, а також забезпечити її видалення.

Струменевий очищення рідиною під високим тиском
Для очищення фасадів може використовуватися як струмінь води під високим тиском, так і вода з додаванням додаткових часток — абразиву (гідроабразивна очистка). Ефективно очищає фасади з каменю чи цегли від атмосферних і органічних забруднень. Також даний метод можна застосовувати для видалення жирових забруднень при використанні гарячої води (не більше 70 С).

Перед початком робіт важливо чітко визначити чотири параметри:
а) необхідний тиск рідини;
б) необхідну витрату рідини;
в) тип і розмір використовуваного насадка;
г) відстань від початку струменя до оброблюваної поверхні.

Як і при будь-якому іншому методі обробки поверхонь, існують наступні обмеження на використання даного методу:
- Мийка високим тиском без використання додаткових засобів не допоможе позбавитися від дуже сильних забруднень;
- Високий тиск рідини може привести до руйнування цементних швів або окисленню цегли;
- Насиченому водою цеглі (натуральному каменю) може знадобитися тривалий час для повного висихання (від пари днів до декількох тижнів);
- Роботи мають проводитися тільки в теплу пору року;
- Цей метод очищення не рекомендується використовувати при застосуванні хімічних чистячих засобів, тому вода під високим тиском сприяє глибокому проникненню хімзасобів і передчасного руйнування натурального каменю.

Хімічне чищення фасадів
Хімічне чищення заснована на використанні коштів, призначених для розчинення або пом’якшення різних типів забруднень.
Узагальнено хімічні очисники можна розподілити на 3 категорії: кислотні, лужні та органічні. В даний час існують хімічні засоби практично для будь-яких типів поверхонь і забруднень, що дозволяє говорити про їх високу ефективність.
Тип використовуваного очисника вибирається відповідно до типу облицювання, рівнем і типом забруднення і застосуються тільки після попереднього тестування кошти в малопомітному місці.
При використанні лужних очищувачів поверхню попередньо необхідно зволожити, а після очищення спочатку промити кислотними засобами для нейтралізації лугу, а потім великою кількістю води.

Чистка натурального каменю за допомогою компресів
Метод полягає в нанесенні на поверхню спеціальних очищувальних розчинів за допомогою шпателя або розпилювача. Для більшого ефекту нанесений розчин «укутують» плівкою, створюючи ефект компресу і залишають на поверхні на певний час.
Принцип роботи даного методу такий же, як і при хімічному очищенні — забруднення розм’якшується або розчиняється і видаляється з поверхні разом з нанесеним розчином. Після цього поверхня промивається водою. Метод є досить ефективним, але головною його перевагою є те, що єднальна частина (наприклад, глина) утримує хімреагентів на поверхні, перешкоджаючи його проникненню всередину каменя.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Методи очищення фасадів, 10.0 out of 10 based on 1 rating

3 Коментария у “Методи очищення фасадів

 1. Завдяки компанії Оптима Клінінг фасад нашої офісної будівлі став виглядати ще краще, ніж після будівництва. А все завдяки тому, що співробітники компанії дуже відповідально ставляться до виконуваної роботи. Завдяки проведеному аналізу структури і матеріалів, клінери безпомилково визначають, який саме метод очищення фасадів потрібен для конкретної будівлі. Величезне спасибі за вашу роботу!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. На своєму досвіді знаю, що компанія оптима клінінг користується всіма методами очищення фасадів. Тому співробітникам Оптими під силу будь-яке завдання і будь-яка будівля. Я сам спостерігав за їх роботою, просто був вражений швидкістю і якістю. Ну, звичайно ж обладнання відіграє величезну роль. Його у клінеров Оптими предостатньо. Спасибі Оптимі, полегшуєте життя!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Ми (наша компанія) зовсім недавно почала користуватися послугами ОптімиКлінінг. Для нашої будівлі з усіх методів очищення фасадів підійшов струменевий. Трохи поспостерігав за роботою клинеров — видовище цікаве. Спеціальним пристроєм подається рідина під тиском і очищає поверхню будівлі. Як я зрозумів, це не просто вода, а розчин якийсь. Але суть не в цьому, головне що будівля виглядає на 5 балів! Спасибі!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>