Догляд за дерев’яними підлогами

Завдяки своїй екологічній чистоті і естетичним властивостям дерев’яні підлоги стають все більш популярними. Дерев’яні підлоги є надійною інвестицією, вони відрізняються високими експлуатаційними властивостями і довговічністю (при розумному догляді). Паркетна підлога додає респектабельності вашого будинку, роблячи його об’єктом захоплення і заздрості для ваших знайомих. Разом з цим, за методами догляду, дерев’яні підлоги є більш вибагливими, ніж, наприклад, плитка або лінолеум. Основний ворог підлог з дерев’яних поверхонь — це волога і сирість.

Для довготривалого збереження прекрасного зовнішнього вигляду дерев’яним полам потрібен постійний правильний догляд. Дотримуючись кількох нескладних правил по догляду, Ви зможете зберегти дерев’яну підлогу у відмінному стані на довгі роки.

Миття дерев’яної підлоги

Часточки бруду, крупинки піску, дрібні камінчики, які потрапляють в будинок разом з взуттям, не лише забруднюють підлогове покриття, але також працюють як абразивний матеріал, сприяючи появі подряпин на поверхні. Догляд за дерев’яною підлогою дуже важливий. Маючи в будинку дерев’яна підлога, постарайтеся не ходити по ньому у вуличному взутті, а також помістіть біля вхідних дверей решіток.

Перед тим як приступати до миття підлоги, його необхідно гарненько пропилососити. Не забудьте виставити щітки на насадці, щоб не подряпати поверхню.

При митті підлоги не варто використовувати дуже велику кількість води. Підлоги, підфарбовані «морилкою» і не розкриті додатковим захисним покриттям, рекомендується мити майже сухим мопом, тому з часом можна «вимити» забарвлення дерева з поверхні. Паркет, який розкритий якісним лаком, можна мити вологим мопом без усякого побоювання, так як лак надійно захищає поверхню від попадання вологи всередину дерева.

Для миття дерев’яних підлог необхідно використовувати відповідну і якісну хімію, яка не тільки сприяє очищенню від забруднень, але також має особливий «догляд» за дерев’яними поверхнями. Дозування миючих засобів повинна бути дотримана строго по інструкції, так як велика кількість хімії може нашкодити як захисного покриття (лак, морилка, просочування), так і самому дереву.

 Запобігання появи подряпин

 Ще раз повторимося, для збереження поверхні не варто ходити по паркету у вуличному взутті, і тим більше не ходити в туфлях на «шпильках», так як це може призвести не тільки до появи глибоких подряпин, але також виникненню вм’ятин, відколів і тріщин. Щоб забезпечити паркету гідний догляд та захистити від впливу меблів, на ніжки стільців, столів, диванів необхідно наклеїти м’які (наприклад, повстяні) накладки. При переміщенні меблів з місця на місце, її необхідно переносити, а не перетягувати. Відзначимо, що наявність килимового покриття не захищає від подряпин, що виникають завдяки крупинках бруду і піску, тому паркет під килимом потребує регулярного пилесошеніі. Якщо в будинку живе собака, подбайте про регулярній стрижці кігтів, щоб тварина не подряпало паркет.

 Якщо подряпин все ж не вдалося уникнути, то видалити їх можна двома способами. Дрібні подряпини можна видалити за допомогою поліровки і спеціальних відбудовних засобів. Великі подряпини віддаляються повторної шліфуванням з подальшою обробкою (лакування, просочування).

 Вплив температури і вологості на стан паркету

 Дерево має властивість розширюватися і зсихатися. У зимовий період радіатори опалення призводять до пониження рівня вологості в приміщенні. Це може призвести до ссиханіі паркетної дошки та появи великих зазорів і скрипів. Тому в холодну пору року використовуйте зволожувачі повітря для підтримки необхідного рівня вологості. Влітку ж навпаки, підвищена вологість призведе до розширення дощок і «спучування» паркету. Тому в літній період, приміщення необхідно ретельно провітрювати.

За загальним рекомендаціям виробників паркетної дошки, оптимальними параметрами для догляду за дерев’яними підлогами є діапазон температур від 18 до 24 º С і вологість в межах 35-55%. Це дозволить забезпечити дерево необхідним рівнем вологи і продовжити термін служби паркету.

 Видалення забруднень з дерев’яної підлоги

 Відзначимо, що будь-які забруднення — краплі води, напоїв, сліди від упалої їжі і т.д. необхідно ліквідувати відразу ж після їх появи. Якщо паркет був залитий водою тривалий час, то для його відновлення необхідно буде зняти лак, залишити просихати на пару місяців, а потім знову прошлифовать і розкрити лаком. Плями крові видаляються тільки з використанням невеликої кількості холодної води. Для видалення воску і жувальної гумки забруднені місця необхідно спочатку заморозити (можна за допомогою звичайних кубиків льоду в поліетилені або за допомогою спеціальних засобів — «заморозок»), а потім акуратно видалити забруднення за допомогою скребка.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Догляд за дерев'яними підлогами, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>